Jak se stanete naším klientem?

Pokud patříte mezi klienty některé ze zdravotních pojišťoven níže, máte nárok na rehabilitaci hrazenou v rámci zdravotního pojištění.

KÓD 111

Všeobecná zdravotní pojišťovna – VZP

KÓD 211

Pojišťovna ministerstva vnitra

KÓD 205

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

KÓD 207

Oborová zdravotní pojišťovna

KÓD 209

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

KÓD 201

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

KÓD 213

Revírní bratrská pokladna

Jak se stanete naším klientem?

Naše ambulantní rehabilitační zařízení můžete navštěvovat pouze na základě FT poukazu, který obdržíte od Vašeho ošetřujícího lékaře.

Existují dva typy poukazů – FT poukaz a K poukaz (neboli žádanka ke specialistovi). Abyste se vyhnuli opakované návštěvě svého lékaře, je nutné si zajistit správný poukaz, který vás opravňuje čerpat rehabilitační péči.

Jaký je mezi těmito poukazy rozdíl?

K poukazem se musíte  nejprve objednat k rehabilitačnímu lékaři nebo k lékaři s nějakou specializací (př: ortoped, lékař ORL, neurolog, chirurg, gynekolog, pediatr a jiní), který Vám již rozepíše konkrétní procedury. Až poté můžete zahájit rehabilitaci u fyzioterapeuta.

Pokud však obdržíte přímo FT poukaz, na němž již jsou rozepsané vybrané procedury, můžete se zastavit přímo u nás, a domluvit již konkrétní termíny návštěv.

V mnoha dostupných zdrojích se píše, že FT poukaz vám může vystavit jakýkoliv lékař (včetně obvodního). Praxe je však taková, že obvodní lékař pacientovi napíše pouze K poukaz, se kterým musíte zajít ještě ke specialistovi, který Vám až poté napíše FT poukaz.

Z hlediska trvání celého objednávacího procesu k fyzioterapeutovi na rehabilitaci je výhodné pohlídat si, jaký druh poukazu obdržíte.

Nejrychlejší varianta je mít rovnou FT poukaz, což Vám šetří čas strávený v čekárnách, a není to na úkor samotné rehabilitace. Daný specialista Vám však může napsat rehabilitaci pouze na problematiku, která spadá do jeho specializace.

Př: pokud Vás trápí artróza kolenních kloubů, nemůžete chtít žádanku na rehabilitaci od neurologa, ale od ortopeda.

Dobré je také vědět, že lékař vypisující onu žádanku Vám může pouze doporučit konkrétní rehabilitační zařízení, které byste měli navštívit. Záleží však čistě jen na Vás, které rehabilitační zařízení budete navštěvovat.

FT poukaz – ukázka

K poukaz – ukázka

Nemáte zatím poukaz na rehabilitaci?

Přímo v ordinaci rehabilitace se nachází také ordinace rehabilitačního lékaře. Pro objednání kontaktujte přímo rehabilitace a dořešíme s Vámi termín návštěvy.

Máte již K či FT poukaz?