Kolikrát ročně můžu chodit na rehabilitaci?

Počet rehabilitací určuje ošetřující lékař dle aktuálního stavu pacienta. Například : Nikdy Vám nevzniká nárok na určitý počet. Rehabilitace se skládá z několika terapií v kuse. Počet terapií stanový lékař, většinou je to mezi 5 až 10 terapiemi. Pokud se stav nelepší, může lékař přidat dle svého uvážení.

Co si mám vzít s sebou?

Nezapomeňte vzít na první terapii poukaz na vyšetření/ošetření FT, dále můžete přinést aktuální zprávy od lékařů (zprávy z RTG, magnetické rezonance, CT, EMG apod.). U dospělých není nutné mít s sebou žádné speciální oblečení (terapie probíhá většinou ve spodním prádle). U dětí v kojeneckém věku je dobré mít s sebou nějakou podložku nebo plínku pro případ nehody, popř. oblíbenou hračku.

Jak dlouho trvá terapie?

Délka terapie závisí na počtu procedur. V našem zařízení terapie zpravidla trvá 60 – 90 min. Proto při objednávání myslete na délku času strávený u nás a taky na nějakou časovou rezervu. V případě, že mám poukaz na vyšetření/ošetření FT, hradí mi terapii moje zdravotní pojišťovna nebo budu ještě něco doplácet? Terapii, předepsanou na FT poukazu, vám plně hradí zdravotní pojišťovna.